# TG-AH486-35-10-7.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-35-10-7.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-35-10-7-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-35-10-7-0-0#rfq
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 35.00mm x 10.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.2W/m-K
- **Thickness:** 0.276" (7.00mm)