# TG-AH486-310-310-3.0-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-310-310-3.0-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-310-310-3-0-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-310-310-3-0-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 310.00mm x 310.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.4W/m-K
- **Thickness:** 0.118" (3.00mm)