# TG-AH486-300-300-0.5-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-300-300-0.5-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-300-300-0-5-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-300-300-0-5-0#rfq
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 300.00mm x 300.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0197" (0.500mm)