# TG-AH486-150-150-5.0-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-150-150-5.0-1A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-150-150-5-0-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-150-150-5-0-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.2W/m-K
- **Thickness:** 0.197" (5.00mm)