# TG-AH486-14.60-0.3-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-AH486-14.60-0.3-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-14-60-0-3-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-ah486-14-60-0-3-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 14.60mm Dia
- **Shape:** Round
- **Thermal Conductivity:** 3.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0120" (0.305mm)