# TG-A9000-310-310-2.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A9000-310-310-2.0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a9000-310-310-2-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a9000-310-310-2-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Pink
- **Outline:** 310.00mm x 310.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 9.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)