# TG-A6200LC-270-270-0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A6200LC-270-270-0.5
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200lc-270-270-0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200lc-270-270-0-5#rfq
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 270.00mm x 270.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0197" (0.500mm)