# TG-A6200LC-135-135-1.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A6200LC-135-135-1.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200lc-135-135-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200lc-135-135-1-0#rfq
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Color:** Green
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 135.00mm x 135.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)