# TG-A6200-24-21.01-1.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A6200-24-21.01-1.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200-24-21-01-1-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200-24-21-01-1-0#rfq
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 24.00mm x 21.01mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 6.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)