# TG-A6200-160-160-0.8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A6200-160-160-0.8
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200-160-160-0-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a6200-160-160-0-8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Blue
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0310" (0.787mm)