# TG-A486G-50-10-0.8-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A486G-50-10-0.8-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-50-10-0-8-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-50-10-0-8-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 50.00mm x 10.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 6.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0315" (0.800mm)