# TG-A486G-20-20-2.5-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A486G-20-20-2.5-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-20-20-2-5-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-20-20-2-5-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 20.00mm x 20.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0984" (2.500mm)