# TG-A486G-150-150-2.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A486G-150-150-2.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-150-150-2-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a486g-150-150-2-0-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)