# TG-A4500F-160-160-0.8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A4500F-160-160-0.8
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a4500f-160-160-0-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a4500f-160-160-0-8#rfq
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 4.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0310" (0.787mm)