# TG-A4040-320-320-0.8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A4040-320-320-0.8
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a4040-320-320-0-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a4040-320-320-0-8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Blue
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 4.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0320" (0.813mm)