# TG-A38KF-385-285-5.0-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A38KF-385-285-5.0-1A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a38kf-385-285-5-0-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a38kf-385-285-5-0-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Blue
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 385.00mm x 285.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.8W/m-K
- **Thickness:** 0.197" (5.00mm)