# TG-A38KF-285-190-2.5-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A38KF-285-190-2.5-2A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a38kf-285-190-2-5-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a38kf-285-190-2-5-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Blue
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 285.00mm x 190.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0984" (2.500mm)