# TG-A375S-32.5-26.5-1.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A375S-32.5-26.5-1.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a375s-32-5-26-5-1-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a375s-32-5-26-5-1-0-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 32.50mm x 26.50mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.6W/m-K
- **Thickness:** 0.0039" (0.100mm)