# TG-A373S-100-100-2.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373S-100-100-2.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373s-100-100-2-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373s-100-100-2-0-0#rfq
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.9W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)