# TG-A373L-310-310-5.0-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373L-310-310-5.0-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373l-310-310-5-0-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373l-310-310-5-0-0#rfq
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 310.00mm x 310.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.6W/m-K
- **Thickness:** 0.197" (5.00mm)