# TG-A373L-100-100-0.5-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373L-100-100-0.5-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373l-100-100-0-5-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373l-100-100-0-5-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0197" (0.500mm)