# TG-A373F-640-320-0.45-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373F-640-320-0.45-1A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-640-320-0-45-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-640-320-0-45-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 640.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.4W/m-K
- **Thickness:** 0.0177" (0.450mm)