# TG-A373F-33-24.4-0.25-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373F-33-24.4-0.25-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-33-24-4-0-25-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-33-24-4-0-25-0#rfq
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 33.00mm x 24.40mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.4W/m-K
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)