# TG-A373F-320-320-0.45-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373F-320-320-0.45-2A
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-320-320-0-45-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-320-320-0-45-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.4W/m-K
- **Thickness:** 0.0177" (0.450mm)