# TG-A373F-300-300-0.25-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373F-300-300-0.25-2A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-300-300-0-25-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-300-300-0-25-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 300.00mm x 300.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0098" (0.250mm)