# TG-A373F-150-150-0.3-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A373F-150-150-0.3-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-150-150-0-3-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a373f-150-150-0-3-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.4W/m-K
- **Thickness:** 0.0120" (0.305mm)