# TG-A3500F-160-160-2.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A3500F-160-160-2.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a3500f-160-160-2-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a3500f-160-160-2-0#rfq
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 160.00mm x 160.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)