# TG-A3500-310-310-0.8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A3500-310-310-0.8
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a3500-310-310-0-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a3500-310-310-0-8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 310.00mm x 310.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0315" (0.800mm)