# TG-A20KX-385-285-0.3-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A20KX-385-285-0.3-2A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-385-285-0-3-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-385-285-0-3-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 385.00mm x 285.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0118" (0.300mm)