# TG-A20KX-190-140-2.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A20KX-190-140-2.0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-190-140-2-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-190-140-2-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 190.00mm x 140.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0790" (2.000mm)