# TG-A20KX-190-140-1.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A20KX-190-140-1.5
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-190-140-1-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a20kx-190-140-1-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 190.00mm x 140.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0591" (1.500mm)