# TG-A1250LC-135-135-4.0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A1250LC-135-135-4.0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a1250lc-135-135-4-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a1250lc-135-135-4-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Color:** Green
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 135.00mm x 135.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 10W/m-K
- **Thickness:** 0.157" (4.00mm)