# TG-A1250-125-125-0.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TG-A1250-125-125-0.5
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tg-a1250-125-125-0-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tg-a1250-125-125-0-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 125.00mm x 125.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 12.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0197" (0.500mm)