# TF3424HU-102Y15R0-01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TF3424HU-102Y15R0-01
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tf3424hu-102y15r0-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tf3424hu-102y15r0-01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 15A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 20mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.906" (23.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 120°C
- **Size:** 1.299" Dia (33.00mm)