# TEM96B-80-80-1.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TEM96B-80-80-1.5
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tem96b-80-80-1-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tem96b-80-80-1-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Conductive
- **Length:** 3.150" (80.00mm)
- **Material:** Polymer Resin
- **Operating Temperature:** -60°C ~ 180°C
- **Shape:** Square
- **Thickness:** 0.059" (1.50mm)
- **Type:** Absorbing Sheet
- **Width:** 3.150" (80.00mm)