# TEI10-007-ROLL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TEI10-007-ROLL
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tei10-007-roll
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tei10-007-roll#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Outline:** 50.00m x 300.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0071" (0.180mm)