# TCSD-25-S-11.81-01-F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TCSD-25-S-11.81-01-F
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-11-81-01-f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-11-81-01-f#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** Flash
- **Length:** 0.984' (300.00mm, 11.81")
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)