# TCSD-25-S-10.50-01-N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TCSD-25-S-10.50-01-N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-10-50-01-n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-10-50-01-n#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Features:** Polarizing Key
- **Length:** 0.875' (266.70mm, 10.50")
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)