# TCSD-25-S-10.00-01-N-P10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TCSD-25-S-10.00-01-N-P10
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-10-00-01-n-p10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tcsd-25-s-10-00-01-n-p10#rfq
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0碌in (0.76碌m)
- **Features:** Polarizing Key
- **Length:** 0.833' (254.00mm, 10.00")
- **Number of Positions:** 50
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)