# TCFS-12-19B-015-25AH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TCFS-12-19B-015-25AH
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable and Cord Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tcfs-12-19b-015-25ah
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tcfs-12-19b-015-25ah#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Olive
- **Includes:** Eyelet, Shrinkable Boot
- **Material:** Aluminum Alloy, Cadmium Plated, Electroless
- **Outside Cable Diameter (Max):** 0.291" (7.40mm)
- **Panel Hole Size:** 0.512" (13.0mm)
- **Thread Length:** 0.591" (15.00mm)