# TCBNS-M4-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TCBNS-M4-10
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Supports
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tcbns-m4-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tcbns-m4-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.394" (10.00mm)
- **Features:** M4 Thread
- **Holding Type:** Threaded Stud
- **Length:** 0.866" (22.00mm)
- **Material:** Nylon
- **Mounting Hole Diameter:** 0.150" (3.81mm)
- **Mounting Panel Thickness:** 0.063" (1.60mm)
- **Mounting Type:** Snap Lock
- **Support Panel Thickness:** 0.252" (6.40mm)