# TC3E7QX192F300SAAKXUMA1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TC3E7QX192F300SAAKXUMA1
- **Subcategory:** Microcontrollers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tc3e7qx192f300saakxuma1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tc3e7qx192f300saakxuma1#rfq
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TA)
- **Oscillator Type:** Internal
- **Peripherals:** DMA, I²S, LVDS, PWM, WDT
- **Program Memory Size:** 12MB (12M x 8)
- **Program Memory Type:** FLASH
- **RAM Size:** 1.5M x 8
- **Speed:** 300MHz
- **Supplier Device Package:** PG-LFBGA-292-11
- **Voltage:** 3.3V, 5V