# TC1767256F80HLADKXUMA1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TC1767256F80HLADKXUMA1
- **Subcategory:** Microcontrollers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tc1767256f80hladkxuma1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tc1767256f80hladkxuma1#rfq
- **Number of I:** 88
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C (TA)
- **RAM Size:** 128K x 8
- **Speed:** 80MHz
- **Supplier Device Package:** PG-LQFP-176-5
- **Voltage:** 1.42V ~ 1.58V