# TC1-1T-75X+
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TC1-1T-75X+
- **Manufacturer:** Mini-Circuits
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tc1-1t-75x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tc1-1t-75x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 5MHz ~ 120MHz
- **Impedance:** 75 / 75Ohm