# TBLH10V-350-04BK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TBLH10V-350-04BK
- **Manufacturer:** CUI Devices
- **Category:** Terminal Block Accessories
- **Subcategory:** Wire to Board
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/tblh10v-350-04bk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/tblh10v-350-04bk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Current:** 10 A
- **Features:** Push Button Actuated
- **Mating Orientation:** Vertical with Board
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Levels:** 1
- **Pitch:** 0.138" (3.50mm)
- **Positions Per Level:** 4
- **Voltage:** 300 V