# TA1227BB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TA1227BB
- **Manufacturer:** TST
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ta1227bb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ta1227bb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/46/06/-T/4606-TA1651ADKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Bandwidth:** 20MHz
- **Frequency:** 1.227GHz
- **Height (Max):** 0.055" (1.40mm)
- **Insertion Loss:** 2.2dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)