# TA100305
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** TA100305
- **Manufacturer:** CML Innovative Technologies LTD
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Panel Indicators, Pilot Lights
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ta100305
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ta100305#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 10mA
- **Lens Color:** Red
- **Lens Style:** Round with Domed Top
- **Panel Cutout Dimensions:** 0.472" (12.00mm)
- **Panel Cutout Shape:** Round
- **Ratings:** DC
- **Termination Style:** Wire Leads - 19" (482.60mm)
- **Type:** LED
- **Voltage:** 24V