# T771N-2.4/4.9/5.X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T771N-2.4/4.9/5.X
- **Manufacturer:** Nearson Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t771n-2-4-4-9-5-x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t771n-2-4-4-9-5-x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Dome
- **Frequency (Center:** 2.45GHz, 5.125GHz, 5.7875GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz
- **Gain:** 3dBi, 4dBi
- **Height (Max):** 3.067" (77.90mm)