# T68-1B-120-90-0.03
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T68-1B-120-90-0.03
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t68-1b-120-90-0-03
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t68-1b-120-90-0-03#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/78/79/8678799-1168-1756-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Gray
- **Material:** Graphite
- **Outline:** 120.00mm x 90.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0012" (0.030mm)