# T62-2-100-100-0.2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T62-2-100-100-0.2
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t62-2-100-100-0-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t62-2-100-100-0-2#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/76/58/8676586-1168-2094-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Backing, Carrier:** Polyethylene-Terephthalate (PET)
- **Color:** Black
- **Material:** Graphite
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 5.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0080" (0.203mm)